Psy do adopcji

4980. DANIEL trafił do nas w zeszłym roku. Nie dość, że ekstremalnie wychudzony - to jeszcze bardzo bał się ludzi. Przerażający był dla niego zwykły dotyk.
Na początku mieliśmy pełno telefonów w jego sprawie. Ludzie pytali jak się czuje, czy przeżyje, czy jest z nim lepiej, kiedy będzie można go adoptować. Prawie codzienne telefony, wiadomości.
Ale w miarę jak Daniel z tygodnia na tydzień stawał się coraz zdrowszy, a liczby na wadze szły w górę - telefonów było coraz mniej... i mniej... aż w końcu ucichły zupełnie.
W tym miesiącu minie ROK !!! odkąd Daniel jest u nas. Waga już od dawna jest w normie. Jest z niego okaz zdrowia. Stał się też już zdecydowanie śmielszy: nie boi się ludzi, ale potrzebuje chwili żeby poznać człowieka i okazywać mu radość. I prawie wszyscy o nim zapomnieli...
Daniel ma swój kącik do spania, ma pod dostatkiem jedzenia, ma kolegę w boksie... ale nie ma najważniejszego, swojego własnego kochanego człowieka i domku :(
Tak wiele przeszedł, czy wreszcie odnajdzie swoje miejsce na ziemi?
5749. GABRIEL szuka domu!
Musiał dostać takie imię. Ono na pewno przyniesie mu szczęście! Musi przynieść!
Pierwsze zdjęcie w dniu przyjazdu do schroniska. Gabriel przyczołgał się ostatkiem sił na posesję w gminie Olkusz. Na szyi miał obrożę zrobioną z kawałka opony a do niej na śrubie przymocowany był łańcuch. 4 kg łańcucha!!!
Baliśmy się o niego, bo dziadek ma 15 lat, a jak zobaczył jedzenie to chciał połknąć nawet miskę.
Wyleczyliśmy go, odkarmiliśmy, przygotowaliśmy do adopcji i liczymy na CUD! Cud adopcji! Zobaczcie jak się zmienił! Pies nie do poznania! Stał się dużym, dostojnym panem. Szukamy dla niego miejsca w czyimś serduszku!
5680. WINCENT szuka domu! Miał dom, miał opiekuna, ale życie miało dla Wincenta inny, gorszy plan :( W wyniku wypadku samochodowego opiekun zmarł, Wincent również został wtedy potrącony :( Trafił do nas, doszedł do siebie i jest gotowy znaleźć nową Rodzinę. To średniej wielkości psiaczek, relacje z psimi kolegami ma poprawne, jest żywiołowy i potrzebuje sporej dawki ruchu. Szukamy mu miejsca w bloku, ponieważ Wincent to kombinator i potrafi pokonać ogrodzenie schroniskowego wybiegu.
3785. TORINO - duży owczarek z Proszowic. Nie ma szczęścia w życiu :( Człowiek go bardzo skrzywdził. Potrzeba czasu i cierpliwości, żeby Torino zorientował się, że nic mu nie grozi, że może swobodnie egzystować razem z człowiekiem. Kto mu pomoże?
5278. GRETA - 2,5 letnia sunia z gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Trafiła wraz z siostrami do schroniska i cała ferajna szuka domków.
5279. GWIAZDA - 2,5 letnia sunia z gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Trafiła wraz z siostrami do schroniska i cała ferajna szuka domków.
5092. KUSKO to średnio/duży 26 kilowy, młody psiaczek. Jest szczekliwy, energiczny, ale nie do przesady. To bardzo grzeczne psisko. Polecamy do adopcji.
4133. IGNAŚ - chłopczyk w typie Border Collie. Uśmiechnięty, sympatyczny, a nadal zalega w schronisku... Szukamy domku!
KONTAKT: 32/3072360
5433. KUBIŚ - fajny nieduży chłopczyk szuka domu! Razem ze swoją koleżanką w doli i niedoli czekają na swoje Rodziny!
KONTAKT: 32/3072360
4539. KRYSTIANEK to starszawe cudne psisko :) Do miziania. Cudny przylepek! Szukamy domu!
KONTAKT: 32/3072360
2538. PCHEŁKA to bardzo delikatna sunia ze Skały. Bardzo brakuje jej miłości :( Gaśnie nam ta Pchełka nasza :( Kto jej da dom?
3600. RAGNAR to piękny pies. Ma silny charakter. Jest czujny, szczekliwy i niepokorny. Nie jest psem dla każdego. Szukamy dla niego mega odpowiedzialnego opiekuna. Szukamy domu bez innych zwierząt i bez małych dzieci.
4346. DUSIA to sunia ze Strumienia. Jest już przygotowana do adopcji i szuka nowego domu. Sunia jest spokojna i stonowana. Szukamy jej fajnej rodzinki.
3276. JASYR to dorosły chłopak z Woźnik. W schronisku czeka już od 2017  roku :( Początkowo Jasyrek był nieśmiały, ale otworzył się na człowieka. Jest bardzo fajnym psiorkiem! Szukamy mu cudnego domu.
4908. CHESTER to młody ale zaniedbany psychicznie chłopak z Zielonek. Przyjechał z łatką agresywnego psa, ale to nie prawda. Nie spotkał po prostu dobrych ludzi... Zaczyna ładnie chodzić na smyczy. Fajnie się dogaduje z kolegą z boksu. Szukamy mu domu z prawdziwego zdarzenia! UDOSTĘPNIAJCIE!
KONTAKT: 32/3072360
5346. LABI to mix labradora. Ma ok. 6 lat. Szukamy mu domu! Może być domek z innymi psami.
KONTAKT 32/3072360
5884. MAKARY szuka domu!
Makary to nie pies - to stan umysłu :D Piękny młody i przeprzeprzecudowny! Potrzebna aktywna rodzina :D Nie wydamy go do budy/kojca/pilnowania. Tylko do kochania!
5828. LUCJAN szuka domu!
Lucek to kapitalny mały psiaczek z gminy Zielonki. Bardzo pocieszny Dziadek Krzywe Oko ;) Szukamy mu spokojnej chałupki!
5087. HUBERT pyta gdzie jest jego domek?
Piękny owczar, ładnie chodzi na smyczy, lubi swoich towarzyszy - pies ideał! Taki biedny przyjechał zastraszony, niedożywiony - ważył 28 kg!!! Odkarmiliśmy (waży 38 kg :)), zaopiekowaliśmy się nim i teraz szukamy odpowiedzialnego domu! I żeby zapomniał o przeszłości!
5494. BUNIO szuka domku! Piękny duży majestatyczny psiur szuka wspaniałej Rodziny! Rodzina powinna być dość aktywna, bo Bunio potrzebuje ruchu :) Powinna też lubić wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, bo utrzymanie jego futra w przyzwoitym stanie to niekończąca się opowieść.
5124. HARRY to psisko w typie owczarka niemieckiego, ma ok 7 lat i waży 32 kg. To spore psisko jest dość nieśmiałe, w ogóle nie wykazuje agresji. Na ludzi reaguje ciekawością, jednak jego oczy cały czas zastanawiają się czy przypadkiem nie zrobił coś złego, Nie wiemy co przeszdł wcześniej, ale to wspaniałe psisko i z pewnością zasługuje na swoją rodzinkę i ciepły kąt.
5541. FELEK to fajny kundelek :) Ma ok. 2 lat i uwielbia drapanie po pupci :) Szukamy domku!
5601. HEKTOR to duży psiak w typie owczarka niemieckiego, został przywieziony do nas z Gminy Trzebinia. Psisko jest już dostojnym Panem, dumny z niego mężczyzna :-)
Szukamy kochającego domu dla HEKTORKA, fajnie by było gdyby miał kawałek ogrodu.
5788. GOLDI - ok 8 letni chłopak z Gminy Bolesław. Fajne duże psisko :) Szukamy mu domku na zawsze!
5188. ELIOT został wyrzucony z samochodu w Bolesławiu. Próby odłowienia były ciężkie.. W końcu się udało, Eliot jest u nas i pracujemy nad okiełznaniem jego charakteru :) Całkiem sprawnie to idzie :) Szukamy domku!
KONTAKT: 32/3072360
5527. CZAKI - trochę szorstkiego futerka w wieku ok. 6 lat :) Kiedyś bardzo źle traktowany, dziś ufa, jest zorientowany na człowieka i bardzo w niego wpatrzony :) Szukamy domku!
KONTAKT: 32/3072360
4845. TAM-TAM - nieduży chłopak ze Słomnik. Jest bardzo zagubiony :( Szczekaniem próbował odstraszyć wszystkich. Teraz powoli zaczyna ufać. Musimy jak najszybciej znaleźć mu dom!
4049. ONYX to mix owczarka z Limanowej. Jest bardzo grzecznym, dostojnym psem, lubiącym towarzystwo. Onyx trafił do nas po wypadku - musiał przejść operację lewej powieki :(Teraz po urazie nie ma już nawet śladu, a Onyx pomimo złych doświadczeń nie stracił zaufania do ludzi. Szukamy dobrej duszyczki, która się nim zaopiekuje!

3914. BĄBELEK to chłopak z Olkusza. Jest w pełni przygotowany do adopcji i szuka swojego domu. Bąbelek jest bardzo grzeczny, ładnie chodzi na smyczy, jest zorientowany na człowieka i lubi się tulić :)

5544. COLT - 3 letni huragan :) Szukamy domku z innymi zwierzętami, bo Colt lubi towarzystwo :) Wyszaleje się i wyszumi z innymi futrami :)
KONTAKT: 32/3072360
4395. GUSTAW wyczekuje swojej chałupy!
KONTAKT: 32/3072360
4251. OLUŚ - chłopak z gminy Skała. Wraz z bratem bliźniakiem przyjechali do nas do schroniska i tak chłopaki kwitną :( Szukamy wspaniałego domu!
4453. MOLIER. Psiak przywieziony z Gminy Sitkówka - Nowiny. Średniej wielkości futerko, bardzo wystraszone i niepewne w stosunku do człowieka. Szukamy domu dla Molierka, który będzie w stanie opanować jego charakter i przywrócić mu wiarę w ludzi :(
4942. DUDUŚ to 3 letnie szczęście! Przyjechał taki chudzieloszek wystraszony... Teraz przytył 7 kg, pokochał ludzi i zrobił się fajniutki! :) Szuka domu!
KONTAKT:32/3072360
4871. RONI to średnio-duży psiak. Waży 23 kg i przyjechał z Jordanowa. Roni jest spokojny i stonowany, ale zdarza mu się szczeknąć. Mordka wypatruje za swym nowym człowiekiem.
4536. KENZO to duży wilczurek, ma ok 10 lat i waży 25 kg. Został do nas przywieziony z wysypiska w Bolesławiu, nikt nie wiem skąd się tam wziął. Biedulek będzie idealnym psem do domu z ogrodem, potrafi obszczekać kogo trzeba, jednak dla człowieka którego pozna jest oddany całym serduszkiem. Polecamy Kenzo do adopcji.
5191. FERO to większe psisko, waży ok 25 kg i ma 7 lat. Fero doskonale będzie się czuł w domu z ogrodem, lubi ruch i jest bardzo przyjacielskim futrem :-) z chęcią wychodzi na spacery.
5383. WIERA to większy psiak z Gminy Wolbrom. Waży ok 24 kg. Wiera jest troszkę dzika, nie zna człowieka, jednak na pewno da się jeszcze pracować nad jej charakterkiem. Szukamy domu, który będzie potrafił stworzyć jej odpowiednie warunki do socjalizacji.
3862. GASZKA to sunia z Zielonek. Jest przygotowana do adopcji i szuka nowego domu. Gaszka jest wspaniała i rozbrykana. Szukamy rodziny z dziećmi, które spożytkują jej energię :)
5890. HANIA szuka domu!
Hania wraz z rodzeństwem szuka fajnego domku! To średniej wielkości suczka, która potrzebuje spokojnej rodziny. Schronisko ją przytłacza i nie otworzyła się jeszcze w pełni, ale potencjał ma ogromny!

4660. YOGI to około 6 letni psiak, usposobienie ma bardzo przyjacielskie, a szczek bardzo donośny. Idealnym miejscem dla YOGIEGO jest dom z ogrodem, to taki typ który jest bardzo głośny, ale tylko zza krat. Kiedy wchodzi się do jego boksu, YOGI od razu przekierowuje swoje zainteresowanie na człowieka, ciesząc się z jego obecności. Szukamy fajnej chałupki dla większego psiaka.

5757. SZNYCELEK to nieduży chłopczyk z gminy Imielno. Jest starszym psiakiem, ale bardzo żywiołowym. Ma dużo energii, którą trzeba spożytkować. Sznycelek potrzebuje Rodziny z doświadczeniem, bo trzeba chłopaka troszkę wychować :)
5968. MONAKO piękny TTB z gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Jest młody, silny, można z nim robić wszystko, grzeczny u weterynarza. Na smyczy ciągnie jak mały traktorek. Niestety w domu powinien być jedynakiem - nie za bardzo lubi kocie i psie towarzystwo :)
5347. BROWNIE to nieduży psiak, ok. 2 letni. Jest zagubiony i potrzebuje ogarniętego człowieka, który będzie z nim pracował. Szukamy odpowiedzialnego domu!
4602. TIKO to mały 8 kilowy psiak, który przyjechał do nas z Łososiny Dolnej. TIKO jest wesołym pieskiem, choć troszkę wystraszonym. Nie bardzo odnajduje się w schroniskowej rzeczywistości. Futrzak ten to idealny materiał na kanapowca i towarzysza na spacery dla starszej osoby. polecamy Tika do adopcji.
5392. MILKY-WAY nieduży chłopczyk z Żarnowca szuka swojego domu. Przyjechał z połamaną miednicą, taki biduek :( Teraz jest już wszystko dobrze, mały ma się świetnie i czeka na właściwego człowieka!
KONTAKT: 32/3072360
5386. GORDONEK dalej bez domu! UDOSTĘPNIAJMY!
KONTAKT: 32/3072360
5460. EROS - liczymy, że to imię przyniesie mu szczęście! Niezwykle zagubiony psiak, bardzo skrzywdzony w przeszłości - dopiero teraz nabiera zaufania i powolutku uczy się cieszyć człowiekiem i spacerami. Do pilnej adopcji!
KONTAKT: 32/3072360

4675. MAURYCY dalej bez domku!!! :( To piękne czarne serduszko jest takie zagubione! Niech go ktoś pokocha!

4433. LUSI - Luśka to piękne suczydło, młode. Ktoś zgubił ją w Wolbromiu i zapomniał odebrać... Szukamy jej lepszego miejsca. UDOSTĘPNIJCIE te orzechowe oczy! Niech mieszka już u siebie!

4111. RAMBO - jeszcze żaden psiak w naszym schronisku nie miał na imię Rambo - ten jest pierwszy W związku z tym szukamy dla Rambo domu!  UDOSTĘPNIAJCIE! Kto się zakocha?

4144. ORINEK to chłopak z Imielna. Jest fantastyczny :) Szukamy dla niego domu.
4940. TEDI to przerażony 2 latek z Trzyciąża. Bardzo boi się momentu zakładania smyczy. Panikuje, piszczy i próbuje przestraszyć miną i powarkiwaniem :( Jednak gdy już jest ubrany - niewidzialny przełącznik robi z niego mega przytulasa, który pcha się na kolana i rozdaje buziaki :D Szukamy domu, w którym zaufa na 100%
5094. ORIAS to 4-letni chłopak z Sitkówki-Nowiny. Przyjechał z kolegą. Nikt się po nich nie zgłosił :( Chłopaki szukają nowej chałupy!
5095. SALLOS to 4 letni chłopak z Sitkówki-Nowiny. Fajny niuniek z niego :) Szuka domu!
5492. BASIA to urocza sunia z Alwerni. Jest towarzyska i kontaktowa. Szukamy nowej chałupy, bo nikt się nie zgłosił po biedę :(
KONTAKT: 32/3072360
5072. TYCJAN szuka domu! Duży, owczarkowaty i słodziutki :)
KONTAKT: 32/3072360
5758. KASPIANEK - nieduży chłpak z gminy Imielno. Szuka swojego domku na stałe. Błąkała się bieda razem z kolegą po polach :( Fajny psiaczek!
KONTAKT: 32/3072360
3192. LORD to większy psiak w typie owczarka. Czy ma szansę na normalny dom i kochającą rodzinę? Próbujemy!
4700. OZI to większy psiak, choć tak na prawdę, 50 % tego psiaka to futro ;-) Przyjechał do nas z Olkusza, obecnie ma ok 6 lat. Ozi jest spokojny i stonowany, choć zdąży mu się czasem pobiec za piłeczką. Szukamy wspaniałego domu dla tego futrzaka, najchętniej z ogrodem. UDOSTĘPNIAMY! 
4384. MARLENKA - sunia straszliwie skrzywdzona przez człowieka :( Ufa tylko innym psom :( Ciężko do niej dotrzeć. Potrzebujemy dla niej domu z innymi pieskami, żeby powoli wyciągały ją z dołka!
5888. HUGO szuka domu!
Hugo jest super pieskiem, jest przygotowany do adopcji i szukamy mu fajnego domu. Rodzina powinna być aktywna i kochać terierowatą naturę :) Hugo jest ciekawski i przytulaśny. Potrzebuje miejsca przy człowieku, który będzie się cieszył z przylepca nakolankowego cały czas :) Nie wydamy go na polowania, ani do budy, ani do kojca - zaoszczędźcie nam cennego czasu na odpowiadanie na takie telefony.
5892. TAO szuka domu!
Tao to otyły labrador, na karku ma już 10 lat. Trafił do schroniska po śmierci właściciela. Rodzina nie chce mieć z nim nic wspólnego :( Niestety nie zaliczał się do spadku :( Szkoda gadać... Szukamy domu i tyle.
5296. AXEL szuka domu!
AXEL to średniej wielkości 7 - latek z Miechowa. Jest bardzo ruchliwy i lubi przebywać na świeżym powietrzu, a spacery to jego pasja. Szukamy rodzinki dla Axelka, która pokocha go z całego serduszka.
5587. SZYNSZYLEK szuka domu! Fajny piesio poszukuje swojej Rodziny! Szynszylek jest średniej wielkości chłopaczkiem, kontakty z innymi psami ma pozytywne, umie spacerować na smyczy i lubi drapanie po pupci :)
5972. BENY ma pęknięte serduszko :( Jest zagubiony w schronisku i pilnie szuka domku! Beny jest średniej wielkości pieskiem, grzecznym, a raczej zrezygnowanym :( Relacje z innymi zwierzakami ma poprawne i może mieć w domku psiego towarzysza. Który domek udzieli miejsca na kanapie dla Benego?
5313. TOBI. A co?! Ja was wszystkich dam radę obszczekać! ;-)
Tobi to średni starszy psiak. Tan mały szczekacz tylko udaje groźnego, tak na prawdę jest to tylko próba zwrócenia na siebie uwagi, bo jak inaczej takie szare psisko może zaciekawić człowieka..
Szukamy kochającego domu dla Tobiego!

5773. NEMO to obecnie największy biedak w naszym schronisku, w ogóle nie odnajduje się w obecnej sytuacji. Ma ok 10 lat i waży 19 kg.
Największą tragedią tego psiaka jest to, że jest ślepy!!!
Nemo to na prawdę przekochane psie serducho, jak tylko wyczuje koło siebie człowieka, aż skacze z radości. Niestety przebywanie w boksie, gdy w okół tyle hałasów, nie służy mu dobrze. Prosimy, ratujcie Nema!

4536. KENZO to duży wilczurek, ma ok 10 lat i waży 25 kg. Został do nas przywieziony z wysypiska w Bolesławiu, nikt nie wiem skąd się tam wziął. Biedulek będzie idealnym psem do domu z ogrodem, potrafi obszczekać kogo trzeba, jednak dla człowieka którego pozna jest oddany całym serduszkiem. Polecamy Kenzo do adopcji.
4962. FRAJDA dalej kwitnie w schronisku!!!
Takie piękne suczydło, w typie TTB, które koleguje się z innymi psami!!! Dalej w schronisku! :(

4847. KOFFI to 8-letni chłopak, mieszanka siberiana husky :) Jest wspaniałym psem. Kocha ludzi, choć przez ludzi trafił za kraty...

3440. WREDOTEK to mały chłopak o niezwykłym charakterku ;) Szukamy mu odpowiedniego domu, który udźwignie jego kaprysy :)

4010. RINGO to przeuroczy 4-latek z Charsznicy. Szukam dla niego domu z dzieciakami, bo uwielbia biegać i się bawić. Może zamieszkać z psim kolegą :)
4054. TUTI to sympatyczny chłopak z Szadka. Przyjechał w bardzo złym stanie zarówno fizycznym jak i psychicznym. Przewrotnie w schronisku odzyskał równowagę, został przygotowany do adopcji i szuka nowego domu.
3183. GANGSTEREK to zagubione psisko, wyrzucone w lesie w Olkuszu. Z przerażenia obszczekuje wszystkich wokół i robi nienajlepsze wrażenie :( Dlatego nikt o niego nie pyta :( Gangsterek potrzebuje miejsca na ziemi, gdzie jego emocje dojdą do równowagi.
4013. PEPA to młoda sunia z Szadka. Jest przygotowana do adopcji i szuka nowego domu. Pepa jest kochana i spokojna. Rodzinko, gdzie jesteś?
4332. AMALA -przepiękna sunia z Olkusza. Bardzo kocha swojego współlokatora! A domek dla tej dwójki razem byłby największym marzeniem!
KONTAKT: 32/3072360
4454. DERO jest bardzo wystraszonym psiakiem, nie zna człowieka, lub doznał od niego wiele krzywd. Bardzo trudno było mu zrobić zdjęcie, bo przy każdym podejściu do boksu chował się w budzie.
Szukamy domu, który sprostał by wyzwaniu, bez dzieci i innych zwierząt. Nie obiecujemy, że będzie łatwo. Z pewnością pobyt w schronisku nie sprzyja jego socjalizacji.
4925. POJKA to niewielki szczekacz. Jest sunią ma 7 lat i 15 kg. Idealnie odnajdzie się w domu z ogrodem, ale i kanapą nie pogardzi. Chwilę zajmuje nim zaufa człowiekowi, ale na prawdę warto się postarać.
5382. KAJTEK - piesek z gminy Chybie. Nikt się nie zgłosił po niego i szukamy nowego domu!
KONTAKT 32/3072360
3161. Benio ma 5 lat i jest psem bardzo aktywnym. Kochasz bieganie? Super! Zabierz Benia ze sobą <3 Będzie wiernym towarzyszem na treningu :)
KONTAKT: 32/3072360
4220. MAŁA to przepiękna suńka o specyficznym charakterku :) Przyjechała z Olkusza. Szukamy dla niej domu i kogoś kto ją okiełzna :D
4385. RODRIGO - piękny chłopak :) jest mieszanką TTB chyba z hieną :) Przyjechał z Rogowa, nikt się nie zgłosił po zgubę, więc został przyszykowany do adopcji i szuka nowego domu. Udostępniamy!
5891. NATANEK szuka domu!
Kolejny z rodziny przylepiec szuka wspaniałego domu! Natanek ma cudowny charakter, jest spokojny, nie psoci i cały czas chciałby się niuniać. To piesek do kochania